Turgay GERMEN

Turgay GERMEN

Turgay Germen, 1994 yılında 16 yaşında başladığı kariyerinde sayısız başarılara imza atmış bir sporcumuz. Halen ferdi sporcu olarak kariyerine devam eden Turgay Germen aynı zamanda ürün destek uzmanı olarak çalıştığı Accell Bisiklet’in sponsorluğu ile yarış koşuyor. Hem yol bisikletinde hem de dağ bisikletinde sayısız başarıları var. O bu dereceleri şöyle açıklıyor: “Yol bisikletinde yarışırken kendime eğlenmek amacı ile bir free ride bisikleti topladım. Öncelerde sokaklarda ufak tefek hareketlerle başladığım bu yeni disiplin, daha sonraları dağ bisikletinde tekniğimin gelişmesinde büyük rol sahibi oldu”. 


Peki yol bisikleti mi yoksa dağ bisikleti mi diye sorduğumuzda: “İkisinden de ayrı ayrı keyif alıyorum. Bu yüzden birini seçmek güç. İki disiplin de kendine has zevkler barındırıyor. Yol bisikletindeki çekişme, atak planlama ve iyi yer tutma gibi unsurları, dağ bisikletinin de sizi hızlı karar vermeye zorlayan adrenalin dolu anlarını çok seviyorum. Bu yüzden bir tanesini seçmeye zorlamayın beni” diye cevap veriyor. 


Kariyerinde üç kez milli formayla Cumhurbaşkanlığı Turu koşmuş olan Turgay Germen’in ilginç bir anısı ise Bartın Yol Bisikleti yarışından; “Kaçış grubunda giderken zincir koptu. Yol ayakkabıları ile yürümek dahi zor olduğundan, finişe kalan 5km mesafeyi çıplak ayak ile koşarak tamamlamıştım. Finişi arka grubun önünde tamamlamayı başarmıştım ama mıcır asfalt üzerinde çıplak ayakla koştuğum için ayaklarımın altı perişan haldeydi.” Bu anısı aslında onun ne kadar centilmen bir sporcu olduğunu da işaret ediyor. Yarışma onun için kazanmaktan çok daha fazla şey ifade ediyor. Bu sayede hem pelotonda hem de peloton dışında oldukça sevilen bir isim haline geldi Turgay Germen.


O, genç sporcuların yeteneklerini doğru antrenmanlar ile geliştirebileceklerini söylüyor. Amatör sporcular için antrenmanın ve beslenmenin önemini vurguluyor. Biz de Carraro Ailesi olarak 50’nin üzerinde birincilik ve sayısız kürsü dereceleri ile Turgay Germen’in başarılarının ve örnek sporculuğunun genç sporculara ilham vereceğine inanıyoruz.


Carraro Kullanıcı Bisikletleri
Carraro Kullanıcı Bisikletleri
Carraro Kullanıcı Bisikletleri
Carraro Kullanıcı Bisikletleri

Lütfen ikiden fazla bisiklet seçmeyin.