Abdülkadir ÖZOĞUL

Abdülkadir ÖZOĞUL

1988 İstanbul doğumlu. 1994 yılında yaşadığı talihsiz kazadan sonra sağ bacağını kaybetti. Küçük yaşta geçirmiş olduğu bu olay neticesinde çocukluğunu tam anlamı ile yaşayamamış olduğunu ifade etse de bu kaybının üstesinden sporla gelmesini bildi. 


2006 yılında ampute futbol ile başladığı spor hayatında, 2007 yılında yüzme, 2012 yılında koşu, 2013 yılında ise bisiklet sporu ile tanıştı ve 2016 yılından bu yana spor hayatına triatlon branşında devam ediyor. Engelli kategorisi olan paratriatlon kategorisinde 2016 ve 2018 yıllarında Türkiye Şampiyonu olarak zirvede yer aldı. 2017 yılında herkesin imkansız gördüğü bir işe kalkıştı. 1,9km yüzme, 90km bisiklet ve 21km koşu etaplarından oluşan Ironman 70.3’e katıldı ve Türkiye Paraltriatlon birinciliğine imza attı ve bu zorlu parkuru tamamlayabilen tek bedensel engelli sporcu oldu. 


Abdülkadir “Spor yapmak insanı hem hayatın stres ve sıkıntılı düşüncelerinden uzaklaştırıyor hem de sağlıklı bir yaşam sunuyor. Aynı zamanda çok güzel bir sosyal ortamın içerisine sizleri alıyor ve güzel dostluklar, arkadaşlıklar, kardeşlikler, takım arkadaşlıklarının tadına varma fırsatı sunuyor. Kesinlikle herkesin hangi spor dalı olursa olsun hayata tutunabileceği bir dal (spor branşı) olmalıdır” diyor. 3 yıldır Carraro Ailesi’nin bir parçası olan Abdülkadir’in kazandığı başarılarda yol arkadaşı olan bisikletinin adı ise “Ateş”. 


Carraro Kullanıcı Bisikletleri
Carraro Kullanıcı Bisikletleri
Carraro Kullanıcı Bisikletleri
Carraro Kullanıcı Bisikletleri

Lütfen ikiden fazla bisiklet seçmeyin.