BİSİKLETLE YÜZYILLIK MACERA

BİSİKLETLE YÜZYILLIK MACERA

16 Temmuz, 2019 12:07, Haberler by carraro 0 Yorum

10ncu’sunu tamamladığımız Bisikletle Yüzyıllık Macera turumuza katılımınız için hepinize çok teşekkür ederim.

10.su tamamladığımız Bisikletle Yüzyıllık Macera turumuza katılımınız için hepinize çok teşekkür ederim. Ahmet Tevfik Bey ve arkadaşının 122 sene önce yaptığı turu zamanımıza uyarlayarak gerçekleştirdiğimiz bu maceranın hedefine ulaştığını düşünüyorum.
 
85 yaşındaki Ömer abimizle 7-8 yaşlarındaki  Emre ve Zeynep birlikte 4 gün pedal çevirdiler. Bursa ve ilçe yollarında onları birlikte pedallarken görmek beni çok duygulandırdı ve mutlu etti. Sonuçta böyle turlarda kurulan dostlukların ve arkadaşlıkların uzun yıllar devam etmesini dilerim. Bisiklet kültürünü ve sevdasını genç yaşlı tüm topluma yerleştirmek ve yaygınlaştırmak için kurulan derneğimizin bir etkinliği olan Yüzıllık Macera’yı (her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi) noktaladığımızı tekrarlamak isterim. Ama bizimle pedallayan genç arkadaşların bu bayrağı devralarak çok daha güzel turlar, amacı olan geziler düzenleyerek bu macerayı sürdüreceklerine canı gönülden inanıyorum.10 sene içerisinde derneğimize ve turlarımıza maddi manevi katkılarıyla destek olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına , belediyelere, dost ve arkadaşlarıma tüm sponsorlarımıza dernek arkadaşlarım adına çok teşekkür ederim.
 
Bu maceraya vesile olan kitabın çevirisi için Sn.Nezaket Özdemir’e, ilk turun gerçekleşmesinde emek veren Nilüfer Belediyesi Kent Konseyi eski başkanı Mehmet Kartal’a ve çalışma arkadaşlarına tabii ki Orkun Yağcı’ya, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Yenişehir Belediyesi, İznik Belediyesi, İnegöl Belediyesi eski ve yeni başkanları ile çalışanlarına, Burulaş Eski Başkanı Levent Fidansoy’a Erdinç Alkan, Serdar Çavuş’a, İnegöl DOSTUM Tesisleri Çalışanlarına, B.B.B Sağlık İşler Daire Başkanlığı’na, Jandarma ve Trafik Bölge Koordinasyon Müdürlüğü’ne, Accell, Renault, Peryön, Sofra, Nuh’un Ankara Makarnası, Olay TV, Aktaş Holding, Mudanya Şehir Bandosu’na, tur koordinatörlerine, teknik ekip olarak hizmet veren Aydın Bisiklet, Güven Bisiklet ve Dr Bisiklet’e, otobüs kaptanlarımız Hakan, Selçuk ve motoruyla bizi yönlendiren Hüseyin’e, Aksu Kadın Dayanışma Derneği ve Hüseyin Yıldız arkadaşımıza, Ka Yapı, Cetto, BLS, Canbey’e Ergin Petrol’e ve 10 sene içinde bizimle pedallayan Turkuaz ekibi ve siz katılımcılara kucak dolusu sevgi ve teşekkürlerimi sunarım.
 
İyi ki varsınız. İyi pedallar..
           
Ertan Ayçetin

Lütfen ikiden fazla bisiklet seçmeyin.