Takımın Ailendir…

Takımın Ailendir

Belki de son 10 yılın katılımı en yüksek olan, en heyecanlı federasyon yarışıydı.

 

Federasyonun yabancı katılımcılar için kuralları esnetmesi gerçekten bisiklet adına umut vericiydi. Kıbrıs Turu koşacak ekipler bugün bizimleydiler. Bunlar arasında Astana, Azerbaycan, Kıbrıs, Beyas Rusya ve Ukrayna’da uluslararası yarış koşan sporcular da vardı. Ben gün sonunda bugün yarış koşan herkesin kazandığını düşünüyorum.

Start muazzamdı süratle ilerleyen devasa bir insan sürüsü teker sesi, zincir sesi, kalp atışları nefesler birbirine karıştı. Km’ler geçtikçe grup kendini eritmeye başladı. O hengamede Rahmican, Ben ve İsmail beraberdik bir şekilde gruptaki Cengize ulaşmaya çalışıyorduk. Virajlarda ve kısa tırmanışlarda gruplar dağılıyordu. Tüm yarış için 90.km’ye odaklandık. Iyı beslendik takım aracımız arızalanınca Fiberli Antalyaspor aracından destek aldık. İsmail araçtan aldıklarını bizle paylaştı. Kontrollü giden ekiplerin uzun yokuşta grubu parçalayacakları belliydi. Yokuşa kontrollü girip tempoyu yükselttim İsmail kovaladığım az önümdeki gruptaydı yokuşun sonuna doğru önümdeki grupla mesafem açılıyordu, sonra Can Kılıç , İsak Ünal, Konya Belediye sporcuları en sonunda Astanalı bir domestik geldi 7-8 kişi yaptığımız makara ile öndeki grubu yakaladık sonrasında önümüzdeki kaçan grubu da yakaladık.

Son 4-5 kaçma girişimleri kovalamalar. Son arnavut kaldırımı olan yolda Burak Abay, Kadir Kelleci, Batuhan Özgür sürekli atakla grubu hırpalayan Beyaz Rusyalılar, Azeriler ve önde grup giden Astanalı ve Ukraynalı ekip son 1 de herkes gibi ben de çok gazlıydım son 500’de maalesef kazaya karıştık bağırış çağırış pat küt çata çuta sesler İsmail arkamdaydı ben frenlere asıldım ve kendimi sola attım birine çarpıp düşüp kalktığımı hatırlıyorum.

Tek istediğim bitirmekti. Zincir boştaydı kollarla oynayıp düzelttim. İsmail kazaya karışmadı çok şükür. Bizden hemen sonra gelen grupta Cengiz ve Rahmican vardı. Cengiz grubu silkeledi ve finishi önde ve 3. adamımız olarak bize klasmanda avantaj sağladı. Hemen akabinde Rahmican güçlü performansıyla finish huzurunu yaşadı.

Tüm ekip birbirini çok iyi kolladı herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim, takım arkadaşlarımın hepsi bugün çok çalıştılar ve hayallerine bir adım daha yaklaştılar, herkesin unutamayacağı harika bir gündü. Bugün için yönetim çok çalıştı onların emeklerinin hakkını vermeye çalıştık. Turgay Germen tüm takımla gerek antrenmanlar gerek yarış hazırlıkları ve taktikler olsun çok zaman ve emek harcadı bugün bizle koşmasını daha çok isterdim tüm yarışı bizle yaşadığını çok iyi biliyorum. Mert ve Cemal tüm aksaklıklara rağmen yarışı tamamlayıp böylesi önemli bir günde isimlerini klasmana taşıdılar. Accell Bisiklet A.Ş’ye teşekkür ederiz tüm lojistik ihtiyaçlarımızda bize destek sağladı. Yarışa katılan herkese çok teşekkürler. Tüm antrenman partnerlerimize çok teşekkürler.

Kazanmaktan daha önemli olan katılmak, zaferden daha önemli olansa mücadele etmektir biz bugün burdaydık ve iyi neticeler elde ettik ve takımlar klasmanında İzmir ekibi olarak biz de varız.

Yorum Yazılmamış

Bir Yorum Gönder