Rüzgara Kafa Tutun

Her bisikletçinin en büyük zorluklarından biridir: karşıdan esen rüzgar. İster şehirde ister doğada olun elbet birgün rüzgar size de karşıdan esecektir! İşte bu gibi durumlarda hız kazanmak o denli zorlaşır ki , çabucak yorulursunuz.Bu durumda bazı teknik bilgilerle hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.  Peki rüzgara karşı nasıl kafa tutarız?

Sırtınızın ideal kıvrımını korumanız , rüzgara karşı duran kütleyi azaltacak ve bu da dayanıklılığınızı arttıracaktır. Bu rüzgara karşı bisiklet sürmeniz için yapmanız gereken ilk adımdır.

Eğer grupça bisiklete biniyorsanız çılgın rüzgarla savaşmak biraz göz korkutucu olacaktır. Burada anahtar, grup sürüşünü sakin tutmaktır. Birbirinize çok yakın sürmemeli ve rüzgara karşı olan turunuzda mümkün olduğunca tek sıra halinde sürmemelisiniz ki bu çok yorucudur.

Binaların arasındaki boşluklarda ve açık alanda ani sarsılmalara karşı hazırlıklı olun. Rotanızı belirlemeden önce mutlaka hava durumunu kontrol edin.

Eğer rotanızı önceden planlar ve hava durumuna da bakarsanız rüzgar nereden geliyor bilirsiniz ve buna göre yol alırsınız. Emin olun rüzgarı arkanıza aldığınızdaki sürüşünüz de sizin için mükemmel bir deneyim olacaktır.Bu sayede hem hızlı gider hem de yorgunluğunuzu minimum seviyeye indirebilirsiniz. Bu nedenle planlı olmak çok önemlidir.

Vites de rüzgarlı havada önemli etkenlerden biridir. Vitesinizin bir veya ikide oluşu size istikrarlı ve sakin bir sürüş deneyimi katacaktır. Eğer ki kazanmak için sürmüyor iseniz yavaş gidin , kendinizi yormanıza gerek yok ! Yavaş gidiyor olsanız da idman sıklığınızı arttırmaya çalışabilirsiniz hızınızı değil!

3 Yorum
 • HÜLYA ŞAHİN
  Gönderim Saati 17:51h, 31 Ağustos Cevapla

  Güzel bir blog yazısı olmuş sayın Blog yazarı.. Tebrikler 👏👏 Bilgiler için de teşekkür ederiz.👍

 • Numan Aytekin Yıldız
  Gönderim Saati 17:51h, 31 Ağustos Cevapla

  Rüzgar hep arkadan esiyor olsaaa… Serbest sürüşte birden önümüze çıkıp nefesimizi kesen rüzgarla beraber soluk soluğa kalıyor insan, ne yapacağız? Bisiklete binmeyecek miyiz ☺ Ayaklara kuvvet! Pedallamak güzeldir.

 • Ulas paksoy
  Gönderim Saati 20:40h, 31 Ağustos Cevapla

  Carrarocum sonuçları bekliyoruz 3 gündür 🙂 boşverin rüzgarı zaten tura çıkacak kişiler hangi durumda ne yapacağını bilir..

Bir Yorum Gönder