rekor kırdık carraro bisiklet

Rekor Kırdık

Rekor Kırdık

İstanbul Triatlon ve Aquatlon Yarışları, Kartal-Dragos sahilinde katılımla rekor kırdık.

Türkiye’de yapılan en geniş katılımlı triatlon ve aquatlon yarışı olma özelliği taşıyan yarış, 21 Ağustos’ta ve bu yıl altıncı kez yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ, Gençlik Spor Müdürlüğü ve Türkiye Triatlon Federasyonu’nun işbirliği ile düzenlenen yarışlarda, A3 yıldızlar, elitler, gençler, yaş grupları paratriatletler, takımlar triatlon ve aquatlon minikler kategorilerinde yarışıldı.

Tarihte ilk kez

Yarışlara 648 sporcu kayıt yaptırdı. Elit, genç, yıldız, paratriatletler ve takımlar kategorisinde 455, aquatlonda 131, toplam 586 sporcu start aldı. Türk triatlonu, tarihinde bir ulusal yarışta en yüksek katılımcı ve start alan sporcu sayısıyla yeni bir rekora imza atmış oldu.

Program 21 Ağustos Pazar günü saat 06.00’da başladı. Triatletler, geçen yıl olduğu gibi Kartal Dragos sahilinde 23 santigratlık deniz suyu sıcaklığında yüzdü. Bisiklet etabı, tek tarafı olarak trafiğe kapatılan Turgut Özal Sahil Bulvarı’nda koşuldu. Koşu etabı ise sahil yolunun kıyı tarafında bulunan alanda yapıldı. Sporcular, düz asfalt zeminden oluşan bisiklet ve koşu parkurlarını oldukça iyi sürelerde tamamladı. Takım ve yaş gruplarındaki tüm sonuçlara Türkiye Triatlon Federasyonu’nun İnternet sitesinden ulaşabilirsiniz. www.triatlon.org.tr

Yorum Yazılmamış

Bir Yorum Gönder