Paylaşım Detaylı Anlatım

Hediye Sistemi – Paylaşım Detaylı Anlatım

 

>> Günelleme 24 Temmuz 2016 : 750 puan çok mu olmuş düşürelim mi biraz?

 

Sevgili Carrarocular,

Paylaşım konusunda açık olmayan noktalar olduğu anlaşılıyor, çok sayıda bilgi paylaşımı yaptık arada bilgiler atlanmış ve/veya farkedilmemiş olabilir, genel olarak da bir istek doğdu bu konuda o yüzden detaylı bir şekilde paylaşım mantığını tekrar anlatmak istiyoruz. Yazıyı lütfen baştan sona okuyun, daha sonra anlaşılmayan bir yer var ise yorum olarak sorabilirsiniz.

 

Nerelerde Paylaşım Yapabiliriz?

Mecra Puan Limit
Facebook Paylaşımı
100 2/Hafta
Web Sayfamızın ana sayfasının veya bir ürün sayfasının Facebook üzerinde Paylaşımı 150 1/Hafta
Google+ hesabınızda
Web sayfamızın bir sayfasının paylaşımı.
100 3/Hafta
Forum siteleri  150 2/Hafta
Pinterest  100 2/Hafta
Tumblr ve benzeri siteler  150 2/Hafta

Kısaca açalım bu maddeyi
Facebook paylaşımı : Facebook hesabımızdan yaptığımız herhangi bir paylaşımın sayfanızda herkese açık olarak paylaşıması.
Web Sayfamızın ana sayfasının veya bir ürün sayfasının Facebook üzerinde Paylaşımı : Web sayfamızın herhangi bir sayfasının adres çubuğundaki linkinin kopyalanıp facebook hesabınıza yapıştırılarak paylaşılması, örnegin ana sayfa ( https://carrarobisiklet.com/ ) adresinin facebookda yayınlanması.
Google+ hesabınızda Web sayfamızın bir sayfasının paylaşımı : Aynı bir üst satırdaki durumun Google+ sayfasına uygulanması.
Forum siteleri :
Herhangi bir forum sitesinde (genele açık olarak) Carrarodan bahsedilmesi ve bir sayfamıza link verilmesi.
Pinterest : Herhangi bir içeriğimizin pinlenmesi.
Tumblr ve benzeri siteler : Kişisel blog ve paylaşım sitelerinde  (genele açık olarak) Carrarodan bahsedilmesi ve bir sayfamıza link verilmesi.

Paylaşım Limitleri
Bunların Hepsini Yapmak mı Gerekiyor?
Hayır bunlar seçenekler, her hafta p.tesi gününüden pazar gününe kadar sürecek şekilde bölümlenecektir, bir haftada en fazla 750 puanlık paylaşım yapılabilir, daha fazlası yapılsa bile alınacak puan en fazla 750 dir, dolayısı ile yukarıdakiler seçeneklerinizdir istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Kaç Hafta Hesaplanacak?
Yarışmanın bittiği andan itibaren 4 hafta geriye kadar bakılarak paylaşımlar hesaplanacak, yani yarışma 31 Temmuz 2016 Pazar günü biterse, 4-10, 11-17, 18-24 ve 25-31 Temmuz haftaları kendi içerisinde tek tek hesaplanıp daha sonra toplanacak.

Yarışma herhangi bir sebepten dolayı pazar akşamı sonlanamasa bile en son geçilen pazar gününden geriye hesaplanır, yani p.tesi biterse de pazar bitmiş gibi hesaplama yapılarak haftalar kaydırılmaz.

Neden Bu kadar Seçenek Var?
Tek bir mecranız örneğin faceebook sayfanız her yerden Carraro fırlar şekilde olmasın diye, bazı takipçilerimizin arkadaşlarından tepki aldıklarını öğrendik. Yani kısaca isterseniz hiç facebook paylaşımı yapmadan diğer mecralar ile haftalık kotanızı doldurabilirsiniz.

Buraya Kadarki Kısmı Bir Örnekle Açalım
Yarışmamız 31 Temmuz 2016 Pazar akşamı sonlandı diyelim, finale kalanlar belli oldu, finale kalanların 4-10, 11-17, 18-24 ve 25-31 Temmuz dönemleri içerisinde yaptıkları paylaşımlar her bir hafta en fazla 750 puan olacak şekilde toplanır, her bir haftanın puanları + yarışma sırasında kazanılan puanlar + devreden puanlar toplanıp birinci tespit edilir.

4 haftadan toplan 2600 puan olsun + yarışmadan 2800 puan + devreden bonuslardan 380 puan = 5780 Puan

Finalistler Nasıl Belirleniyor?
Dönem içerisinde toplanan puanlar + önceki dönemden devreden puanlar toplanıyor ve sıralanıyor.

Daha Fazla İyileştirme 
Yeni dönemde bir takım değişiklikler olacak, takipçilerimizi reklam yapar gibi görünmektem mümkün olduğunca kurtarmak için çok hızlı bir şekilde içeriği zengin ve gerçekten faydalı olabilecek makaleler hazırlamaya başladık, önümüzdeki dönemde büyük ihtimalle ürün sayfalarından ziyade bu blogları paylaşmanız yeterli olacak, böylece kuru bir paylaşım yapmış olmak yerine faydalı bir bilgi paylaşımı yapmış da olacaksınız.

Katkı Sağlama
Yukarıda bahsettiğimiz makale sistemine, orjinal bir takım makalelerin çevrimi ve/veya yorumlanması yönünde katkı sağlamak isteyen bisiklet severlerin makaleleri, kaynak göstermek ve onaydan geçmek sureti ile isimleri ile yayınlanabilir bu aslında belkide yarışmadan başlayan ama bir ucu da bilgi paylaşımı platformu olan bir düzleme ulaşabilir, bu şu an çok taze bir fikir, önerileri duymaktan mutlu oluruz.

 

 

46 Yorum
 • Carraro Bisiklet Hediye Kampanyası İlk Dönem Sonu
  Gönderim Saati 23:43h, 21 Temmuz Cevapla

  […] Paylaşım nasıl yapılır ve benzeri konular ile ilgili yeni bloğumuz yayınladı. […]

 • Ersin Sandal
  Gönderim Saati 09:53h, 22 Temmuz Cevapla

  Çok güzel düşünülmüş ama sormadan geçemeyeceğim☺️ bütün bunlara değecek bir bisiklet verilecek mi? ☺️

  • carraro
   Gönderim Saati 14:43h, 22 Temmuz Cevapla

   Yanlış anlaşıldığımızı düşünmemize sebep oldu bu yorumunuz 🙂 Bütün güncellemeler geçen aydan daha kolay, daha az vakit harcayarak ve spam algısını ortadan kaldıracak şekilde güncellendi, yani aslında yarışmayı kolaylaştırdık, seçeneklerinizi kullanabilmeniz için alternatifler oluşturduk, çok sayıda paylaşıma gidilmesin diye limitler koyduk.

   Diğer taraftan sorunuza cevap verelim, Evet her bir Carraro bu çabaya değer bizce… 🙂

 • Emin istanbullu
  Gönderim Saati 10:32h, 22 Temmuz Cevapla

  Süper olmuş carraro tebrikler 👍🏻😊

 • HÜLYA Şahin
  Gönderim Saati 10:42h, 22 Temmuz Cevapla

  Yeni bir yarışma başlayacağına göre; geçmiş 4 haftaya bakıldığına göre ; biz paylaşımları yapmaya devam mı edelim ?

  • carraro
   Gönderim Saati 14:44h, 22 Temmuz Cevapla

   Evet, yarışma bir sonraki p.tesi başlasa bile 4 hafta geriye gidildiğinde bu haftayı kapsayacaktır.

 • Ulas paksoy
  Gönderim Saati 11:09h, 22 Temmuz Cevapla

  Peki fazla paylaşım yaparsak bir yaptırım varmı?

  • carraro
   Gönderim Saati 14:47h, 22 Temmuz Cevapla

   Her hangi bir duruma ceza vermemiz gibi bir durum söz konusu değil, daha doğrusu ceza kelimesi bile bizim sitemimizle ilgili olamaz, biz sadece mantıklı bir çerçevede tutmaya çalışıyoruz olayı. Özet olarak yapabilirsiniz ama bunu belli bir limitin üzerinde yaparsanız spam algısı oluşur bu da sizin sosyal medya hesaplarınız için kötü olur.

 • mustafa_balcı
  Gönderim Saati 13:52h, 22 Temmuz Cevapla

  Makale işi çok iyi olmuş zira insanlar kimbilir hakkımda şimdiye kadar ne düşünmüştür.

  • carraro
   Gönderim Saati 14:49h, 22 Temmuz Cevapla

   Evet o sorunu gördüğümüz için müdahale etme gereği duyduk, bu da yeterli olmazsa yine müdahale ederiz ta ki mantıklı bir düzleme gelinceye kadar 🙂

 • carraro
  Gönderim Saati 16:50h, 22 Temmuz Cevapla

  sayfanızdan bakarım blogda link yayınlamıyoruz o yüzden kaldırdım.

 • carraro
  Gönderim Saati 16:52h, 22 Temmuz Cevapla

  Google+ da bir gariplik var sanki facebook linkini paylaşmışsınız orada, web sitesinin linkini direk paylaşmalısınız.

 • carraro
  Gönderim Saati 16:55h, 22 Temmuz Cevapla

  Web sitesindeyken adres satırındaki linki seçip ctrl+c ile kopyalayın, Google+ sayfanızda sağ alt kısımda bir kalem simgesi var ona tıklayıp gelen ekrana ctrl+v ile yapıştırın ve kaydedin, hepsi bu kadar.

  • carraro
   Gönderim Saati 17:27h, 22 Temmuz Cevapla

   Admin kendi sitesi ve markası ile ilgili internette olan hemen hemen her şeyi bilir 🙂 Detaylardan sonra biraz bahsederim…
   Evet blog ve formlar için link gerekiyor, ancak o zaman google bana rapor veriyor, bak bir ipucu çıktı bile, demek admin google dan rapor alıyor 🙂

   • carraro
    Gönderim Saati 22:42h, 22 Temmuz Cevapla

    Siz paylaşım yapın, herhangi bir bilgi vermenize gerek yok, finale kalırsanız sizinle iletişime geçip detayları alırız sizden.

   • carraro
    Gönderim Saati 22:45h, 22 Temmuz Cevapla

    Uyarı : Bir çok blog ve forum sitesi yaptığınız paylaşımı onaylamıyabiliyor, siz emin değilseniz o seçenekleri kullanmayın, yada ben blog yazacağım diye bir isteğiniz varsa tublr veya blogger gibi sitelerde hesap açıp kendi bloğunuzu oluşturabilirsiniz 🙂

 • Melisa Yılmaz
  Gönderim Saati 17:02h, 22 Temmuz Cevapla

  ben pinterest’te pano kurdum ve tumblr’de paylaşım yaptım fakat forumsalnet diye bir site buldum üye oldum nasıl paylaşım yapılacağını bilmiyorum.?
  pinterest’te carrarobisiklet adı altında pano oluşturdum fakat kendiminkisini ‘pinlerin’ kısmında görebiliyorum tüm pinler kısmında bulamadım.
  Lütfen yardım 🙁

  • carraro
   Gönderim Saati 17:14h, 22 Temmuz Cevapla

   Her şeyi yapmak zorunda değilsiniz, haftalık 750 puan limitine ulaşınca yeterli olacaktır, zaten bildiğiniz mecralar değilse çok uğraşıp vakit harcamanıza gerek yok. Facebook + Google+ Pinterest fazla fazla yeter, diğer seçenekler bunları kullanmak istemeyenler için 🙂

   Pinterest için mesaj olarak facebbokdan hesabının linkini atarsan bakar bir terslik var mı diye bilgi veririm.
   Not : İlla blog yazmak istiyorsanız tumblr.com veya blogger.com gibi sitelerde hesap açıp blog yazabilirsin belki bir blogger doğar bu işten 🙂

 • Barış Yel
  Gönderim Saati 18:44h, 22 Temmuz Cevapla

  Blog yayınlanması ve bir sayfamıza link verilmesi derken biz sizin sayfanızın linkini mi vericez ?

  • carraro
   Gönderim Saati 21:03h, 22 Temmuz Cevapla

   Evet ama unutmayın bunlar alternatif yöntemler, alışık olmadığınız mecralar ile vakit kaybetmenize gerek yok. Klasik anlamda alışık olunan mecralar puan için yeterli aslında.

 • HÜLYA ŞAHİN
  Gönderim Saati 23:45h, 22 Temmuz Cevapla

  Forum sitesi yerine Tweeter yada linked in olsa daha iyi olacagini düşünüyorum. Forum siteleri karışık geliyor bana ve zaman alıyor 🤔🤔 pinterest sitesini az çözmüş gibiyim 😂😂 inşallah doğrudur..

  • carraro
   Gönderim Saati 00:13h, 23 Temmuz Cevapla

   Hülya hanım zaten bu sistemler facebook sayfasında paylaşım yapmak istemenler için, pinterest gayet kolaydır onu kullanın zaten üst limite ulaşacak paylaşım puanlarınız. Hem pinteresti seversiniz de 🙂

   • HÜLYA ŞAHİN
    Gönderim Saati 00:29h, 23 Temmuz Cevapla

    Her yerim “Carraro bisiklet” diye reklam kokuyor :))) Pinterest sitesine de alışırım hiç sorun değil :))

    • carraro
     Gönderim Saati 00:50h, 23 Temmuz Cevapla

     İşte bunu ortadan kaldırmak için alternatif yöntemler koyduk, hatta azaltılmış hali ile yine göze batarsa bir kere daha azaltma yoluna gidebiliriz.

     • HÜLYA ŞAHİN
      Gönderim Saati 01:03h, 23 Temmuz

      Bazen de hafta 1 yada 2 defa (reklam yerine) Facebook sayfanızda ya da blog bölümünüzde genel kültür soruları sorarak ( saat belirtmeden) doğru cevabı veren ilk 5 kişi ya da 20 kişiye ( kişi sayısını belirtmek size kalmış) puan verebilir, yarışma biraz eğlenceli bir hal alabilir ve genel kültürümüzde biraz gelişir,.. Alternatif bir yöntem olarak düşünebilirsiniz.

     • carraro
      Gönderim Saati 01:10h, 23 Temmuz

      Benzer bir model üzerinde çalışıyoruz 🙂

 • HÜLYA ŞAHİN
  Gönderim Saati 01:16h, 23 Temmuz Cevapla

  Süper o zaman. Soruların cevaplarını Google de bulunacak tipten olursa bizim için de iyi olur :)))

  • carraro
   Gönderim Saati 11:52h, 24 Temmuz Cevapla

   Soruların cevabı web sitemizde bulunur olacak 🙂

 • Anonymous
  Gönderim Saati 18:49h, 23 Temmuz Cevapla

  Carraro şimdi şöyle bir sıkıntı var bugün blog açtım bi model koydum arkadaş aklıma bişey gelmiyoki yazıyım bide diyosunuzki haftada 2 gün forumlarda bizden bahsedin ya ne bahsediyim iyi markadır deyip geçeyim o zaman model tanıtamam ya ben model bahsetmeye kalktığım zaman adam bana demiyecekmi kardeşim sen bunu kullandınmıda konuşuyorsun demiyecekmi anca bedavaya reklamınızı yaptırıyorsunuz hadi blog yapalım çok yorum atan olmaz bide forum sitesiylemi uğraşıcaz tamam verin bana iki günlüğüne bir bisiklet iki gün geziyim sonra forumda bahsediyim. Yani ya forum kalksın ya blog kalksın ya da ikiside kalksın. Bu kadarı da çok artık

  • carraro
   Gönderim Saati 11:51h, 24 Temmuz Cevapla

   Merhaba,
   Yazıyı dikkatlice okursanız göreceksiniz ki blog yazmak gibi bir mecburiyet yok, zaten haftada toplayabileceğiniz bir puan limiti var (750) bunu ister facebook, google+ gibi mecralardan isterseniz bu tip alternatif mecralardan toplarsınız, dolayısı ile blog yazmazsanız bir kaybınız yok. Facebook, Google+ ve Pinterst ile 850 puana ulaşılabiliyor ve bu gerekenden zaten fazla bir rakam.

   • Anonim
    Gönderim Saati 13:35h, 24 Temmuz Cevapla

    Şimdi nasıl oluyor pinterest haftada 2 paylaşım 200 puan
    Google plus+ haftada 3 paylasim 300 puan
    Facebook paylaşımı haftada 2. Paylaşım 200 puan
    Web sitesini Facebook ta paylaş 150 puan =850 puan böyle mi

    • carraro
     Gönderim Saati 15:04h, 24 Temmuz Cevapla

     Aynen o şekilde, 750 yettiği için 100 puanlıklardan birisini de yapmayabilirsiniz.

     • İsimsiz
      Gönderim Saati 15:33h, 24 Temmuz

      heee şimdi anladım admin abi 😀
      keşke benim anlattığım gibi anlatsaydınız bende diyom bu kadar site 750 puan ediyo hangi biriyle uğraşıcaz meğerse 3 site yetiyormuş bide admin abi yarışma ne zaman başlıcak memlekete gitme durumu falan çıkabilir o yüzden merak ettim.

     • carraro
      Gönderim Saati 17:26h, 24 Temmuz

      Programlarda değişiklik yaptığımız için anca bir sonraki pazartesi başlar.

 • Ulas paksoy
  Gönderim Saati 01:01h, 25 Temmuz Cevapla

  İyidir böyle , düşeceksede en fazla 600 e düşsün.Mümkünse düşmesin,yatan değil uğraşan kazansın..

 • Hülya Şahin
  Gönderim Saati 03:14h, 25 Temmuz Cevapla

  Puan 750 cok iyi.. Forum siteleri bölümü tamamen kaldırip 🙈 😎 150 puanı da başka bir bölüme ilave edebilirsiniz 🙄 yada twitter olarak degisirebilirsiniz. 👍 facebook paylaşımı 200 puan 3/Hafta olabilir. Google + 150 4/Hafta olabilir.. 😓 Yarışmacı arkadaslara başarılar dilerim 🙈

 • mustafa_balcı
  Gönderim Saati 20:06h, 28 Temmuz Cevapla

  Yeni yarışma dönemi gelecek hafta mı?

  • carraro
   Gönderim Saati 20:08h, 28 Temmuz Cevapla

   Program güncelleniyor, çok büyük bir ihtimalle p.tesi başlayabileceğiz. Gecikme olursa da her halükarda duyuracağız.

 • Ulas paksoy
  Gönderim Saati 13:56h, 01 Ağustos Cevapla

  Ne zaman başlıyor carraro? Bu arada tişörtler kargoda mı ?

  Ve birde örneğin bu hafta google+ da big 1029 u paylaştım, birdahaki hafta facebook’da paylaşsam geçerli olur mu?

  • carraro
   Gönderim Saati 11:37h, 02 Ağustos Cevapla

   Sorun olmaz.

 • Ersin Sandal
  Gönderim Saati 14:03h, 01 Ağustos Cevapla

  Merhaba, durum nedir?
  Ne zaman başlıyoruz☺️

  • carraro
   Gönderim Saati 11:38h, 02 Ağustos Cevapla

   Biraz daha test yapıyoruz yeni programa, yakında başlayacak, daha rahat bir sistem olacak.

 • mustafa_balcı
  Gönderim Saati 19:50h, 04 Ağustos Cevapla

  Yarışma başlıyor galiba sonunda , ne zaman hazır olacak acaba?

  • carraro
   Gönderim Saati 00:52h, 05 Ağustos Cevapla

   P.tesi

   • mustafa_balcı
    Gönderim Saati 01:11h, 05 Ağustos Cevapla

    Teşekkürler, herkese başarılar…

    • carraro
     Gönderim Saati 10:37h, 05 Ağustos Cevapla

     P.tesi günü.

Bir Yorum Gönder