Düş dabrikası carraro bisiklet

Düş Fabrikası

Düş Fabrikası

Bisiklet, her çocuğun ilk düşlerindendir. Eski zamanların “karne hediyesi”dir. Çocuğun kendine ait ilk değerli eşyasıdır. Bisikletlerle başlayan bu macera büyük ölçüde ileride “otomobil sevdası” ile devam edecektir.

 

İşte Manisa’da çocukların düşünü süsleyen bisikletlerin fabrikası var. Accell Bisiklet adıyla faaliyet gösteren fabrika resmen tereciye tere satıyor. Yani Avrupa’daki bisiklet ülkelerine Manisa’da ürettikleri bisikletleri satıyor. Bisiklet markaları dünya devi ama, altlarında “Made in Turkey” yazıyor. Manisa’da 25 yıllık geçmişi olan bu fabrika 2011 yılında Hollandalı Accell Group bünyesine dahil oluyor. Şu an dünyanın sayılı tesisleri arasında yer alıyor. Fabrikada yurt içi pazara yöneli olarak Carraro , Bianchi ve Whistle markaların üretimi yapılıyor.

Ayrıca Ghost, Lapierre ve Brompton marka bisikletler de yine Accell Bisiklet sayesinde Türk tüketiciler ile buluşuyor. Bununla beraber İtalya Bianchi’nin de aralarında olduğu, Avrupa’da çok iyi tanınan Raleigh, Tunturi, Sparta, Atala, Nishiki, Diamondback gibi markaları da yine bu fabrikada üretiliyor. Bu arada Accell Bisiklet, aralarında Selle Royal, Fox, Schwalbe, Michelin gibi ünlü markaların da bulunduğu 37 yedek parça ve aksesuar markasının da Türkiye distribütörü.

Türkiye’de 400 bayi ve servis ağı ile birlikte 10 adet de Accell Shop mağazası bulunuyor. Fabrika alanı çok büyük; 37 bin metrekare ve 400 kişi çalışıyor. Türkiye’de kayıtlar pek sağlıklı olamasa da bir milyon bisiklet satıldığı varsayılıyor. Bunun 100-150 bin adedini Accell Bisiklet markaları oluşturuyor.

Yorum Yazılmamış

Bir Yorum Gönder