carraro bisiklet çeşitleri

Carraro Bisiklet Çeşitleri

Carraro Bisiklet Çeşitleri

Bisiklet günümüzde en az tercih edilen araçlardan biri olsa da sürüş zevki açısından bisikletin yeri anlatılamaz derecede mükemmeldir…

 

Bizlerde bu yazımızda bisiklet almayı düşünen okurlarımız için Carraro  Bisiklet Çeşitleri başlıklı makaleyi sizler için paylaşma gereksinimi hissettik..

Bisiklet sektörünün tartışmasız en köklü markalarından biri olan Carraro bisiklet tartışmasız bir şekilde ürettiği her bisiklet çeşidinde kalitesini ortaya koymaktadır.

Yılların verdiği deneyim ve tecrübeyi tasarlayıp ürettiği modellerine birebir yansıtan Carraro Bisiklet uygun fiyatları ve kalite hizmet anlayışı ile bisiklet dünyasının ender firmalarından bir tanesidir.

Lafı fazla uzatmadan Carraro Bisiklet çeşitleri nelermiş, yeni bisiklet alacak arkadaşlara tavsiye olması amacı ile paylaşalım…

 

İŞTE CARRARO BİSİKLET ÇEŞİTLERİ

 

1-Dağ Bisikletleri

Zorlu arazi koşulları için tasarlanmış dağ bisikletleri dağlık alanlarda, taşlı yollarda ve lastikleri değiştirilmesi şartı ile asfalt yollarda da kullanılabilmektedir. Diğer bisiklet çeşitlerine oranla fren sistemi daha fazla gelişmiş, darbelere karşı emici özellikler göstermesi ile zorlu şartlara rağmen kolay kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

Çukurlu yollarda dahi rahatlık sağlayan dağ bisikletleri işe gidip gelmeyi düşünenler için de en uygun bisiklet çeşitleri arasında yer almaktadır.

Tamamı amortisörlü bir maşaya sahip olmasından dolayı girilecek her çukurdan kolaylıkla çıkılabilmesini sağlayan bu modeller bisiklet severler tarafından en çok sevilen ve kullanılan modeller arasında yer almaktadır.

CARRARO dağ bisikletleri çeşitleri ile sporseverlere muhteşem bir deneyim kazandırmakta…

 

2-Yol Bisikletleri

Hafif ve sürate uygun olarak tasarlanmış yol bisikletleri, bisiklet sürmeyi hobi olarak edinmiş kişiler ve bu işi profesyonel bir şekilde gerçekleştiren insanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Fiyatları diğer bisiklet çeşitlerine göre daha pahalıdır. Günlük kullanıma tam olarak uygun olmasa da bisiklet sürme konusunda profesyonel kişiler tarafından günlük olarak rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Genel olarak yol bisikletleri düz bir maşaya sahiptir. Amortisör bisikleti ağır yapacağı düşünüldüğünden dolayı bu bisiklet çeşitlerinde amortisör kullanılmamaktadır. Oldukça rahat bir sürüş deneyimi yaşatan yol bisikletleri kaliteli bir sistemde tasarlandı.

Dirençli ve konforlu yapıları ile gezmeyi sevenler için tasarlanmış bu modeller Carraro farkı ile sizlere sunulmaktadır. Bu bisiklet çeşitlerinde tekerlekler yükleme kapasitesinin ağır olacağı düşünülerek ağır olmaktadır. Rahat sele ve gidonları bulunan ve gezmeye âşık olanlar için müthiş bir seçenektir…

 

4-Şehir Bisikletleri

İş hayatındaki bireyler için tasarlanmış özel modeller arasında yer alan şehir bisikletleri şehir yaşamının en uygun bisiklet çeşitleri arasında yer almaktadır. Dik duruş pozisyonu sağlamasının yanında motorlu taşıtlar tarafından kolayca görünmenizi sağlayan yapısı ile de şehir bisikletleri ön plan çıkmaktadır.

Tekerlekler 26 inçtir. Dağ bisikletine benzerlik gösteren yapısı ile girilecek çukurlardan dahi kolaylıkla çıkılabilmesini sağlar.

 

5-Katlanan Bisikletler

En büyük özellikleri adından da anlaşılacağı üzere taşınabilir olmasıdır. Katlanabilir bisikletler sağlamlıklarının yanında kulanım kolaylıkları da sağlamaktadır. Kendi bisikletleri ile seyahat etmek isteyenler için tasarlanmış olan bu bisiklet çeşitleri halen bisiklet severlerin gözdeleri arasında yer almaktadır.

 

7-Kadın Bisikletleri

Kadınlar için özel olarak tasarlanmış olan kadın bisikletleri kadınların eteklerinin sürüşe engel olmaması için ilk olarak tasarlanmış olan bu modeller uzun bacak yapısına sahip olan kişiler içinde en uygun modeller arasında yer almaktadır.

Yorum Yazılmamış

Bir Yorum Gönder