Bisiklet Sürerken Giyilmesi Gerekenler

Daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi bisiklet sürmek kişide müthiş hazların uyanmasını sağlar.
Bisiklet sürmenin bu eşsiz keyfi ile tanışanlar bisikleti hayatlarının odak noktası haline dahi getirebilmektedirler. Tabii bisiklet sürerken dikkatli olunması ve ne giyilmesi gerektiği de alınacak bu haz ve keyif ile doğru orantılı olmaktadır. Bisiklet Sürerken Giyilmesi Gerekenler başlıklı bu makalemizde siz değerli bisiklet severlere Carraro Bisiklet olarak tecrübelerimizi aktarmaya çalışacağız.

İşte Bisiklet Sürerken Giyilmesi Gerekenler

● Bisiklet kullanırken en önemli detay kask ve eldiven kullanmaktır. Oluşabilecek olası kazalara karşı vücudunuzu koruyan bu gereçler önemli detaylar arasında yer almaktadır. Kask takarak olası kazalarda başınızı darbelere karşı korumuş ve eldiven takarak ise özellikle düşme anında avuç içlerinizi koruyabilirsiniz.

● Bisiklet taytı kullanınız. Bisiklet taytları sporculara özel olarak tasarlandığı için bisiklet sürenler için her detay düşünülerek tasarlanmıştır. İçlerinde destekleyici pedler bulunan
taytlar sele üzerinde geçirdiğiniz zamanı ve sürüş konforunu artıracaktır.

● Bir başka önemli detay ise pedala bir kilit sistemi ile bağlanan bisiklet ayakkabıları kullanmaktır. Performans sürüşlerinde ve özellikle yokuşlarda bu ayakkabı/pedal sistemini kullanmak size %30’a varan verimlilik avantajı sağlar.

● Göz sağlığınız için bisiklet sürerken mutlaka gözlük takmalısınız. Birçok amatör sporcu bunun gereksiz olduğunu düşünür fakat vücudumuzun önemli organlarından biri olan göz sağlığımız için gözlükler çok önemlidir. Belli bir hızda giderken gözünüze çarpabilecek haşereler, kum taneleri veya cam kırıkları sağlığı tehdit eden unsurlar arasında yer almaktadır. Özellikle güneşli havalarda polarize ve UV filtreli gözlükler size daha rahat bir çevre görüşü kazandırır.

● Giydiğiniz kıyafetlerin renkli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu trafikte daha kolay fark edilmenizi sağlayacaktır.

● Bisiklet formaları kullanın sahip oldukları likralı yapıları sayesinde hareket kolaylığı sağlayan bu kıyafetler vücuttaki terin dışarı atılmasını sağlamakta ve sağlıklı bir şekilde spor yapılabilmesine olanak tanımaktadır.

Carraro deneyim ve tecrübelerimizi paylaştığımız bu yazımızda yukarıda saydığımız detayları bu sporu daha keyifli yapabilmek için dikkate almanızı öneririz. Carraro Bisiklet bayilerimizde
yukarıda saydığımız tüm bisiklet aksesuarlarına kalite ve uygun fiyat avantajları ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Carraro, spor hayatınız boyunca sizlere başarılar diler.

3 Yorum
 • Çağlar taçyildiz
  Gönderim Saati 16:36h, 05 Ekim Cevapla

  Güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık

 • İsmail Bayar
  Gönderim Saati 22:42h, 11 Kasım Cevapla

  Kask, gözlük eldiven takınca insanlar uzaylıymışım gibi bakıyor 😎 Okula taytla gidemiyorum, o da olmasa da olur. Bi de yğmurda okula gitmenin çaresini bulmak kaldı 🙁 🚵⛈

 • Birol
  Gönderim Saati 11:28h, 06 Nisan Cevapla

  Bisiklet gözlüğü haserelere karşı toza karşı korur.lakin olası bir kazada gözlük takiliyken gözlere batma olasılığı nedir ?

Bir Yorum Gönder