bisiklet sporu

Baharın Vazgeçilmezi; Bisiklet Sporu

Baharın Vazgeçilmezi; Bisiklet Sporu

Bahar geldi… Havalar mis gibi. Bu güzel havaların her bir zerresini hissetmek, baharın tadını almak ve kışın tutsaklığından sıyrılıp özgürlüğün tadını çıkarabilmek için tek bir şey var… Bisiklet Sürmek!

Özellikle kadınların en büyük sorunlarından biri olan kış aylarında kilo almak ve yaza girerken o kiloları vermeye çalışmak bisikletle son buluyor. Bisikletin şişmanlık, stres, metabolizma hastalıkları, sırt ağrıları, yüksek tansiyon gibi vücuttaki olumsuzlukları giderdiği, daha sağlıklı ve mutlu bir insan yarattığı yapılan birçok araştırmada ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte dayanıklılık gücümüzü artırması, stresle baş etmemizde yardımcı olması, kuvvet gelişiminden sonra yağ yakımı ve dolayısıyla kilomuzu kontrol etmemizi sağlaması, eklemlerimizi güçlendirmesi, sırt, bacak, karın ve kol kaslarını çalıştırması ve nihayetinde kondisyonumuzu artırması bunlar arasında sayılabilir.

Bisiklet, kas yapmak isteyen erkeklerin ve kilo vermek, formda kalmak isteyen kadınların hem eğlenerek hem de para harcamadan yapacakları en keyifli sporlardan.

Bisiklet modellerimizi inceleyiniz.

Yorum Yazılmamış

Sorry, the comment form is closed at this time.